Podsumowanie piątkowych meczów "Final Four" III ligi siatkarzy

Wczoraj, od godz. 17:00 do 21:15 (mecz Siatkarz - Kasztelan opóźniony), trwał 1. dzień zmagań siatkarzy o awans do turnieju półfinałowego o prawo gry w II lidze. W tym turnieju udział gospodarz - ULKS MOSiR Sieradz, a także Siatkarz Wieluń, MKS Zduńska Wola i Kasztelan Rozprza.

Przejdźmy do pierwszego meczu o godz. 17:00. ULKS MOSiR Sieradz podejmował MKS Zduńska Wola. Hala jak zwykle była wypełniona do ostatniego miejsca, a doping trwał w najlepsze. ULKS w rundzie zasadniczej 2 razy pokonywał drużynę ze Zduńskiej Woli po 3:0, więc faworytem wydawał się być ULKS. Emocje były, jak to \w "Final Four" :) Pierwszego seta niestety sieradzanie przegrali 20:25 i wydawało się, że dalej już wygrają pozostałe 3 sety i cały mecz, no i wygrali, ale niestety tylko 1 seta 25:19. Pozostałe dwa zduńskowolanie wygrali, ale z niewielką różnicą, bo 23:25 i 22:25, MKS wygrał to spotkanie 1:3, co było rozczarowaniem dla naszych kibiców, a także sensacją, o ile nie niespodzianką. Przykro było patrzeć, bo to była pierwsza porażka sieradzan we własnej hali (w rundzie zasadniczej stracili tylko seta!) i mam nadzieję, że następne spotkania wygrają. :) Poniżej przedstawię Państwu składy obu drużyn :)

ULKS MOSiR SIERADZ MKS ZDUŃSKA WOLA
2. Łukasz WOŹNIAK 1. Paweł NIEWIADOMSKI
3. Michał CIEŚLAK 2. Wojciech DOBROWOLSKI
4. Jakub BARTOSIEWICZ 3. Daniel BUCZKOWSKI
5. Michał BARTOSIEWICZ 4. Kacper BRYL
6. Bartosz ŚWIECZAKOWSKI (C) 5. Karol KACZMAREK (C)
14. Michał ŚLIPEK 17. Mateusz WITKOWSKI

Po tym meczu zostałem jednak na drugim meczu, pomiędzy Siatkarzem Wieluń, a Kasztelanem Rozprza. Nawet byłem spikerem na tym meczu. Przed tym meczem rozmawiałem trochę z operatorem kamery z "Sieradzkiej TV" Media i szefem działu sportowego "Naszego Radia 104,7 FM". Przejdźmy do spotkania. Trybuny po meczu ULKS z MKS "schudły" o połowę, bowiem ten mecz mało kogo interesował, ale nasi kibice też wspierali dopingiem, zarówno Kasztelan, jak i Siatkarza. Spotkanie potoczyło się podobnie, jak w meczu sieradzan z MKS. Pierwszego seta wygrali wielunianie 25:20, ale drugiego seta wygrali goście z Rozprzy po grze "na przewagi" 24:26. Pozostałe dwa sety wygrali wielunianie, odpowiednio - 25:17 i 25:23. Zmagania pierwszego dnia się w ten sposób zakończyły. Poniżej przedstawię Państwu składy obu zespołów :)