Kobierzycko nigdy nie zginie! - czyli nowy LKS Kobierzycko zagrał pierwszy mecz w klasie-B, gr. IV

Było bardzo głośno o tym, że LKS Kobierzycko wycofało się z sieradzkiej klasy okręgowej. Sam w to nie mogłem uwierzyć. W zespole grało wielu znanych w regionie sieradzkim zawodników, m.in: Brazylijczyk Fabiano Valente, Oktawian Maliszewski, Emilian Sulgan, Mariusz Graczykowski, czy nawet Marcin Kobierski. Dziś ten zespół występuje w klasie-B, gr. IV.

W tym sezonie Kobierzycko mogło jeździć do Wielunia, Zduńskiej Woli, czy do Warty na mecz z Jutrzenką. Dziś zespół, który nieprzerwanie od sezonu 2007/08 występował w sieradzkiej okręgówce, musi jeździć do Kamiennej, czy do Brzeźnia.

Pamiętam jeszcze mecz IV rundy sieradzkiego Pucharu Polski, kiedy to LKS Kobierzycko podejmował czwartoligowy LKS Kwiatkowice (o tym meczu pisałem tutaj):

Dokładnie w tych samych strojach, co na obrazku powyżej, piłkarze nowego LKSu Kobierzycko podejmowało w Derbach Gminy Wróblew LKS Tubądzin - piątą drużynę poprzedniego sezonu tej ligi.

Spotkanie, mimo, że odbywało się w strugach deszczu nie odpędziło kibiców, którzy licznie przybyli na boisko.

Historyczną bramkę dla LKSu Kobierzycko strzelił Paweł Hadrian - jeden z zawodników, który pozostał w drużynie, po wycofaniu drużyny z okręgówki. Do przerwy Kobierzycko prowadziło 1:0.

Po przerwie, Tubądzin próbował wyrównać i to się udało Kacprowi Rajkiewiczowi, który zdobył wyrównującą bramkę na 1:1.

Potem jeden z zawodników gości bardzo się spieszył i musiał zejść, ponadto grający trener i zarazem kapitan zespołu - Sylwester Wojtas zobaczył czerwoną kartkę i tym samym, LKS Tubądzin kończył mecz w 9!

Pomimo podwójnego osłabienia, zespół z Tubądzina bronił się i tylko dzięki paradom Jarosława Grabińskiego Tubądzin nie tracił bramek. Szczęście jednak wieczne nie jest i pod koniec meczu, LKS Kobierzycko zdobyło dwie bramki i tym samym pokonali rywala "zza miedzy" 3:1.

Przy okazji miałem okazję zobaczyć słynne szatnie zespołu z Kobierzycka, które mieszczą się w... piwnicach jednego z bloków PGR-u:

Tutaj znajdziesz zdjęcia z meczu, a poniżej transmisje na żywo z meczu:

Przypomnę, że wszystkie transmisje z meczów zobaczysz również na:

Sorki za moją ostatnią nieaktywność na stronie. Z powodu awarii laptopa musiałem wstrzymać się z pisaniem relacji. Teraz wszystko jest ok i podobnie będziecie mogli czytać relacje na 8ligatv.futbolowo.pl :)