Final Four III ligi czas zacząć

Od dziś do niedzieli na hali przy Szkole Podstawowej nr 10 w Sieradzu rusza Turniej Finałowy o Mistrzostwo III ligi łódzkiej w siatkówce (inaczej: Final Four). W tym turnieju grają: ULKS MOSiR Sieradz (jest gospodarzem tej imprezy), MKS Zduńska Wola, WKS Siatkarz Wieluń i Kasztelan Rozprza. Dwie najlepsze ekipy wchodzą do Turnieju Półfinałowego o awans do II ligi. W tym artykule będę pisał relacje z wszystkich trzech dni.

DZIEŃ 1

ULKS MOSiR Sieradz vs. WKS Siatkarz Wieluń 3:1 (25:16, 25:23, 19:25,25:21)

Mecz otwarcia, rozgrywany pomiędzy gospodarzem turnieju - ULKS MOSiR Sieradz, a WKS Siatkarzem Wieluń, był gratką dla kibiców, którzy na tym meczu po prostu SZALELI! W pierwszym secie pokonali wielunian gładko, bo do 16. W drugiej partii było trochę ciężej, ale ekipa Radosława Szymczaka wygrali do 23. Trzeci set to zwycięstwo Siatkarza, którzy wygrali z sieradzanami do 19. Jednak ostatni set to zwycięstwo ULKS do 21 i tym samym prowadzi w tabeli Final Four, którą możecie znaleźć na dole tego artykułu.

Skład WKS Siatkarza: Kopytnik, D.Białek, Bartosik, T.Białek, Szymanek, Strzała, Nawrocki (l) -Krzyżanowski, Kowalczyk, Wencel, Hadrys, Golus, Kaczmarek,Makowski - L

Skład ULKS MOSiR: M.Bartosiewicz, J.Bartosiewicz, Kowalski, Smyrski, Ślipek, Świeszczakowski, Cieślak - L - Woźniak, Bartodziejski, Ziarniak, Rychtelski, Stępniak, Małecki.

MKS Zduńska Wola -Kasztelan Rozprza 3:1 (25:18, 25;14, 21:25, 25:18).

MKS w drugim meczu podejmował Kasztelana Rozprza. W pierwszym secie Kasztelan co zagrywkę trafiał w siatkę i MKS wyrównywał. Dopiero przy 18 punkcie dla MKSu, zduńskowolanie odskoczyli Kasztelanowi i wygrali pewnie ten set. Reszta podobnie, jak w spotkaniu ULKS z Wieluniem.

Skład Kasztelana: Ziemba, Zygmunt, Nowakowski, Misztela, Gaj, Kowalewski, Sendalski, Świrski, Serafiński, Kabziński, Dłubakowski, Pęczek - L, Pisarek - L.

Skład MKSu: Kłaczek, Paszak, Gruziel, Skórzyński, Jemioł, Zając, Bryl, Kubiak, Miller, Witkowski, Kubacki, Kaczmarek, Szewczyk - L, Sobczak - L

Zdjęcia z całego turnieju możecie zobaczyć tutaj! Tabelę natomiast możecie zobaczyć tutaj!