Podsumowanie meczu Inter Sieradz - Woźniki vs. LKS Wrońsko

Dzisiaj o godz. 13:00 zainaugurowano rundę wiosenną gr. III sieradzkiej klasy-B, czyli "8 ligi mistrzów". Na MOSiR-ze (grano tam, ze względu na rozkopanie boiska przez krety :P) drugi w tabeli Inter Sieradz - Woźniki podejmował trzeci od końca LKS Wrońsko.

Było pochmurno, a nawet troszeczkę padało. Na ławce Interu było ogółem wesoło :) W 6. minucie całkiem ładnym strzałem popisuje się Wojciech Matusiak. Kilkanaście minut później wydarzyło się coś przykrego, jeden z piłkarzy Interu - Jakub Stańczyk prawdopodobnie złamał piszczel i został przewieziony do szpitala.

Mecz sędziował doświadczony, bo sędziujący niższe ligi od 1981 roku pan Tadeusz Chomiszczak. On dla klasy-B sieradzkiej jest jak Szymon Marciniak dla Ekstraklasy. :) Na kilka minut przed przerwą do siatki Wrońska trafil Łukasz Stańczyk. Do przerwy 2:0 dla Interu.

Po przerwie przez ledwo ponad 10 minut Wrońsko się jakoś broniło, ale w 58. minucie do bramki drogę znalazł Witold Cieślak. Po 13 minutach tą samą drogę znalazł po raz drugi Łukasz Stańczyk. Pod koniec meczu w ciągu 7 minut Inter zdobył 3 bramki. Odpowiednio w 82. minucie trafił Konrad Gruda, w 84. Mateusz Dopierała, a w 89. Dominik Pietrzak. Wynik tego spotkania - 7:0 dla Interu i umocnienie pozycji lidera (Inter 18. kolejkę rozegrał awansem, a Socha zagra w niedzielę 26 marca na wyjeździe właśnie z LKS Wrońskiem).

Poniżej składy obu zespołów :)

INTER SIERADZ - WOŹNIKI LKS WROŃSKO
1. Krystian OCHMAŃSKI 1. Michał KUROPATWA
6. Mateusz FURMAŃCZYK 2. Mateusz KUROPATWA
23. Michał STASIAK 3. Mariusz BRZONKA
10. Rafał MAJEWSKI 4. Arkadiusz POKORSKI
15. Witold CIEŚLAK ⚽ 6. Michał POPŁAWSKI
3. Łukasz STAŃCZYK 2x ⚽-> 5 8. Damian KRUSZAK
4. Wojciech MATUSIAK ⚽ -> 7 15. Marek ŁUKASIK (C)
25. Paweł PIASTA (C) 10. Damian WIELOCH
11. Jakub STAŃCZYK (kontuzja) -> 22 14. Bartłomiej WIELOSZ
24. Dominik PIETRZAK ⚽  13. Mateusz OLSZAK
21. Karol AUGUSTYNIAK -> 9 11. Paweł GÓRA
9. Mateusz DOPIERAŁA ⚽ <- 21 20. Michał PILARZ
5. Konrad GRUDA ⚽ <- 3 16. Konrad KURZAWA
8. Marcin MATUSIAK
22. Michał FURMAŃCZYK <- 11
7. Kamil MICHALAK <- 4
20. Marcin JANKOWSKI
14. Hubert CZYŻAK

Skrót z poniższego meczu oraz wywiad z kapitanem Interu - Pawłem Piastą, będzie pokazany w zaprzyjaźnionej telewizji "Sieradzka TV" Media w Serwisie Sportowym w środę o godz. 18:00.

A za tydzień redakcja udaje się na ulubiony stadion w naszym okręgu - do słynnej Charłupii Małej na mecz miejscowego LGKS, który o dziwo...zaczął wygrywać :P, a podejmie drużynę MULKS Łask :)