#1: Nowy Rok, a ULKS jak zawsze wygrywa 3:0 - tym razem z LUKSem Dobroń

ULKS MOSiR Sieradz pewnie pokonał LUKS Dobroń w meczu 11. kolejki III ligi łódzkiej w siatkówce. Sieradzanie nie dali szans drużynie z Dobronia i pewnie wygrali to spotkanie w trzech setach, choć z problemami - szczególnie w trzecim secie.

Na to spotkanie nie przyszło tylu widzów, ilu było zawsze - z tego, co widziałem, to nawet połowa hali nie była zapełniona. Szkoda, bo emocje w tym spotkaniu sięgały zenitu.

To był mecz spadkowiczów. Dla przypomnienia: ULKS spadł z II ligi w poprzednim sezonie, LUKS dwa sezony temu. W poprzedniej rundzie zespół Radosława Szymczaka pewnie pokonał na wyjeździe ekipę z Dobronia 1:3 (25:23, 19:25, 15:25, 19:25).

Pierwszy set wygrali pewnie sieradzanie, bowiem do 18. Drugi zaczynał się żle dla ULKSu, bowiem na początku prowadzili goście, ale sieradzanie odrobili straty i wygrali 25:15. Trzeci set był zdecydowanie najtrudniejszy dla siatkarzy, a dla kibiców ULKSu najbardziej emocjonujący. W trzecim secie w większości układało się: ULKS prowadzi jednym punktem, a za chwilę remis. Tak było prawie do końca spotkania, gdy w trzecim secie był remis 23:23, ale zespół Radosława Szymczaka zdobył 2 punkty i wygrał ten set 25:23, a tym samym spotkanie 3:0.

Podopieczni Radosława Szymczaka powiększyli swój dorobek do 31 punktów i nadal są liderem łódzkiej III ligi.O 5 wyprzedzają SMS PZPS III Spała i MKS Zduńską Wolę

W najbliższą sobotę (13 stycznia), sieradzcy siatkarze grają wyjazdowy mecz w Wieluniu z miejscowym WKS Siatkarzem, których w tamtej rundzie sieradzanie pokonali 3:0 (25:17, 25:17, 25:16).

ULKS MOSiR Sieradz - LUKS Dobroń 3:0 (25:18, 25:15, 25:23)

Skład ULKS MOSiR Sieradz: Patryk Smyrski, Jakub Bartosiewicz, Bartosz Świeszczakowski (C), Bartłomiej Kuźnik, Mateusz Kowalski, Michał Ślipek, Michał Cieślak (libero)
Łukasz Woźniak, Michał Bartosiewicz, Radosław Szymczak (libero), Mateusz Ziarniak, Hubert Rychtelski, Dawid Stępniak, Kajetan Płachta.