Zaległy hit jesieni bez bramek

W minioną niedzielę odbył się zaległy mecz 12. kolejki sieradzkiej klasy-A, gr. 2, nazywany hitem jesieni. Na sztucznym boisku MOSIR Sieradz mistrz jesieni - Tęcza Brodnia podejmował wicemistrza jesieni - TS Janiszewice.

Spotkanie obfitowało w sporą ilość walki, szczególnie w środkowej części boiska - ku uciesze kibiców obu drużyn (i mojej oczywiście ;-) ). Obie jedenastki miały w tym meczu za zadanie przede wszystkim nie stracić gola. W pierwszej połowie okazji bramkowych po jednej jak i drugiej stronie było sporo. Janiszewice pokazały "lwi pazur" po stałych fragmentach gry. Tęcza natomiast starała się grać kombinacyjnie, jednak ataki rozbijane były przez obrońców z Janiszewic. Najciekawsza okazja była w 35. minucie kiedy do zagranej piłki wzdłuż bramki nie zdążyło z dostawieniem nogi kilku zawodników z Brodni. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga połowa nieco lepsza w ofensywie dla Tęczy, która miała parę dogodnych okazji w tym dwie stuprocentowe, ale piłka nie znalazła drogi do siatki gości. Po raz pierwszy w rundzie kończymy mecz z liczba zero po stronie strzelonych bramek. Goście również mieli swoją sytuację sam na sam. W bramce bardzo dobrze zachowywali się, zarówno Michał Jakóbczak z Tęczy, jak i Patryk Michalak z Janiszewic.

Tęcza utrzymała przewagę 5 punktów nad Janiszewicami, a nad trzecim LZS Rębieskie 9 oczek. Obie drużyny są faworytami do awansu do sieradzkiej klasy okręgowej i jeśli wiosna pójdzie po myśli obu drużyn - w Buczku i Janiszewicach będą gościć bardziej znane drużyny z okręgówki, np. MKS Zduńska Wola, Pogoń Zduńska Wola, WKS Wieluń, czy Jutrzenkę Warta.

Żółte kartki zobaczyli: Damian Kieraś i Piotr Janik z Tęczy Brodnia i Łukasz Jendrychowski z TS-u Janiszewice.

Tutaj możesz zobaczyć zdjęcia z meczu, zaś poniżej transmisje na żywo:

Oczywiście zapraszam do polubienia i obserwowania stron, z którymi współpracuję :)

Do zobaczenia w połowie marca na boiskach A-klasy! Teraz będą relacje tylko z meczów siatkarzy ULKS MOSiR Sieradz.

źródło: własne/Tęcza Brodnia/TS Janiszewice