Siatkarze ULKS MOSiR Sieradz odprawili z kwitkiem rezerwy Lechii Tomaszów Mazowiecki

Dzisiaj odbyło się spotkanie 8. kolejki siatkarskiej III ligi łódzkiej. ULKS MOSiR Sieradz podejmował dzisiaj rezerwy I-ligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Sieradzanie nie tak dawno mieli w II lidze za rywala właśnie beniaminka zaplecza PlusLigi.

Jako, że pierwsza drużyna grała mecz w KRISPOL 1. Lidze ze Ślepskiem Suwałki, trener rezerw - Kamil Czapnik nie dostał zawodnika pierwszej drużyny i grał kadrą III-ligową.

Pierwszy set to totalne zdemolowanie Lechii przez podopiecznych trenera Radosława Szymczaka i pewna wygrana 25:12. Był moment, że sieradzanie prowadzili nawet 13:1!

O ile pierwszy set zdominowali sieradzanie, to drugi set ekipa Radosława Szymczaka wygrała po ciężkiej walce i ostatecznie skończyło się wynikiem 25:21.

Trzeci set to również dominacja sieradzan i pewna wygrana 25:15, chociaż na początku ostatniej partii przegrywali nawet trzema punktami. Tym samym sieradzcy siatkarze pokonali rezerwy Lechii 3:0 (25:12, 25:21, 25:15).

Dziś mieliśmy okazję zobaczyć na boisku grającego na co dzień w juniorach ULKS-u 17-letniego Kajetana Płachtę, który zastępował dziś Jakuba Bartosiewicza. Młody zawodnik z rocznika 2000 spisał się fajnie - w miarę dogrywał piłki, kiedy jego starsi koledzy próbowali atakami zdobyć punkt. Dodam, że jest to pierwszy zawodnik, który zagrał w pierwszej drużynie pochodzący z drużyny juniorów! Osobiście bardzo się cieszę, że młody zawodnik zagrał w seniorach, a doświadczenie, jakie zebrał w dzisiejszym meczu na pewno zaprocentuje.

Skład ULKS MOSiR Sieradz: Patryk Smyrski, Łukasz Woźniak, Bartosz Świeszczakowski (C), Mateusz Kowalski, Michał Ślipek, Patryk Spychała, Michał Cieślak - L
Kajetan Płachta, Michał Bartosiewicz, Bartłomiej Kuźnik, Mateusz Ziarniak, Hubert Rychtelski, Dawid Stępniak
Trener: Radosław Szymczak

Tutaj znajdziesz galerię zdjęć z meczu, zaś poniżej transmisje na żywo ze spotkania: